petra-horakova.jpg

Bc. Petra Horáková

Moje meno je Petra Horáková a vyštudovala som odbor Kineziológia a športová veda na University of Louisiana at Monroe v Amerike. Bol to 4 ročný bakalársky program. Tento odbor sa zaoberal riešením problémov pohybového aparátu, regeneračným cvičením a kineziologickým tejpingom.

Od svojich piatich rokoch som začala hrať tenis, neskôr aj na závodnej úrovni. Vždy som bola do pätnásteho miesta v každej kategórii. V Amerike som bola 9.ta v Louisiane a 114.ta v Amerike. Mimo tenisu sa venujem aj karate a powerliftingu. Odmalička som bola vedená k športom a vždy ma ich bavilo robiť. Vo Vigeu poskytujem služby, ako je podporný tréning rôznych svalových partií, kineziologický tejping a iné techniky. 

tadeas.jpg

Mgr. Tadeáš Mikes

Volám sa Tady a vo VIGEO pôsobím ako silovo-kondičný tréner. S vyznamenaním som absolvoval  Univerzitu Komenského, Fakultu telesnej výchovy a športu. Ako aktívny športovec a tréner som začal vyhľadávať rôzne cestičky, ako zlepšiť pohyb, zdravie a zvýšiť výkonnosť. Práve tieto cestičky ma priviedli na rôzne školenia, či už na Slovensku, alebo vo svete.

Zo Španielska som si odniesol certifikát trénera na funkčný tréning (CFSC) pod hlavičkou Mikea Boyla, z Prahy diagnostické informácie k systému Functional Movement Screen (FMS) alebo zo Švédska diagnostické školenie 13M test. Kvalita pohybu je u mňa na prvom mieste. Uvedomujem si fakt, že kvalitný pohyb je najlepšia medicína. 

Riadim sa heslom „trénovať veľa, regenerovať ešte viac“. Vo Vigeu vediem silový tréning či už individuálny, alebo v menších skupinkách. Pre väčšie skupiny vediem tréningy na myofasciálnu masáž na penovom valci a kompenzačné cvičenia. Mám skúsenosti s bežnými ľudmi rôzneho veku, vrcholovými a profesionálnymi športovcami ale aj so športovcami v rekondičnej fáze po zraneniach pohybového aparátu. Moje tréningy sú určené pre každého, kto sa chce hýbať lepšie, cítiť sa zdravšie, byť silnejší a vyzerať krajšie

monika.jpg

Monika Valkovičová

Láska k pohybu sa u mňa prejavila až v dospelosti, keďže hodiny Telesnej výchovy boli pre mňa ako za trest. Počas štúdia marketingu na univerzite v Trnave som však vyskúšala hodinu PortDeBras a bola to okamžitá závislosť. Až taká, že keď hodiny v Trnave skončili, išla som si v roku 2013 do Prahy urobiť prvé kurzy u jedného zo zakladateľov PDB, Julia Papiho. Zúčastnila som sa prvých 3 stupňov PortdeBras: Basic, Intermediate a Progression a taktiež som sa vyškolila na základnom kurze za Trénera rekreačného Aerobicu I. triedy. V roku 2014 som si rozšírila vzdelanie o kurz Pilatesu u Lenky Velínskej a taktiež o novú formu hodín PortDeBras - PDB Club system.

V roku 2017 som si zopakovala všetky 3 stupne PortDeBras na školeniach v Bratislave so slovenskou školitelkou a Elite Trainer Helenou Ballovou, aby som sa neskôr zúčastnila Trainer kurzu s druhým zo zakladateľov konceptu, Vladimirom Snezhikom. S ním som absolvovala školenie PortDeBras Progression a PortDeBras ParTerre (sekvencie na zemi) a získala certifikát PortDeBras Trainer. V súčasnosti získavam najnovšie informácie a trendy z oblasti PortDeBras - Club system na pravidelných workshopoch PortDeBras Introduction. Milujem jogu a rada skúšam nové formy cvičení. Najviac mi vždy učarujú rôzne Body&Mind lekcie, ktoré vedia dokonale zladiť, posilniť či zrelaxovať telo aj myseľ.   

 
1558340657155.jpeg

MUDR. MGR. TOMÁŠ PRIEHODA

So športom sa spája celý môj život. Už od detstva som sa venoval atletike, cez ktorú som sa dostal na športové gymnázium do Banskej Bystrice a neskôr na Fakultu Telesnej Výchovy a Športu Univerzity Karlovej v Prahe, kde som študoval trénerstvo. V štúdiu som ďalej pokračoval na Lekárskej Fakulte v Bratislave.

Momentálne sa deväť rokov venujem ortopédii a viac ako pätnásť rokov prevenčným cvičeniam na správne držanie tela. Snažím sa spájať lekársku prax s trénerskou a pokiaľ to ide, nahradiť lieky správnym cvičením. Verím, že pohyb lieči nielen telo ale aj dušu... (anima sana in corpore sano)