Náš tím odborníkov v Prievidzi

MUDR. MGR. TOMÁŠ PRIEHODA

Ortopedická diagnostika, cvičenie Pilates, fly fit, Port De Bras, overball, fit ball

So športom sa spája celý môj život. Už od detstva som sa venoval atletike, cez ktorú som sa dostal na športové gymnázium do Banskej Bystrice a neskôr na Fakultu Telesnej Výchovy a Športu Univerzity Karlovej v Prahe, kde som študoval trénerstvo. V štúdiu som ďalej pokračoval na Lekárskej Fakulte v Bratislave.

Momentálne sa deväť rokov venujem ortopédii a viac ako pätnásť rokov prevenčným cvičeniam na správne držanie tela. Snažím sa spájať lekársku prax s trénerskou a pokiaľ to ide, nahradiť lieky správnym cvičením. Verím, že pohyb lieči nielen telo ale aj dušu... (anima sana in corpore sano)

NAĎA PRIEHODOVÁ

Cvičenia fly fit, Body ART, Pilates, Port De Bras, overball, fit ball

Moje prvé krôčky som urobila vraj ako 7 mesačná a verím, že aj to ma pomohlo presvedčiť, že môj zmysel života je v pohybe. Balet, 10 rokov športovej gymnastiky, boli ideálnym základom pre všetky druhy športov. Prešla som cez viacero tanečných štýlov, ako je hip hop, disco, scénický tanec ale aj pole dance. Dokonalú harmóniu tela a mysle som objavila v Port de Bras a Antigraviti, ktoré vám pomôžu získať kontrolu nad vašim telom a krásou a ladnosťou prvkov si vás úplne podmania.

Svoje znalosti a skúsenosti ďalej rozvíjam štúdiom terapie tanca na akadémii v Olomouci, kde sa učím nielen to, ako tancom urobiť radosť sebe a okoliu, ale aj ako tancom pomôcť a ulahodiť telu a duši...

LÍVIA LEVÁRSKA

Cvičenia fly fit JUNIOR, Pilates, SM system, TABATA, Port De Bras, overball, fit ball

Svoje pohybové vlastnosti som začala rozvíjať tancovaním spoločenských tancov. Ruka v ruke išli aj základy baletu a scénických tancov. Neskôr som základom tanca a pohybu viedla detičky tanečnej prípravky v tanečnej škole. Ako plynul čas, pohltil ma aj aerobik, kde som dosiahla špecializáciu trénera aerobiku III.triedy. Momentálne som pod „vplyvom“ cvičenia v plachtičkách, teda Flyfit a preto sa moja kvalifikácia rozrástla o certifikáty inštruktora Flyfit Basic a Flyfit Advanced. Okrem „plachtičkovania“ sa venujem aj Port De Bras® - tanec pre všetkých. Aby som Vám pomohla podľahnúť tajom tejto formy pohybu, tak som absolvovala kurzy Port De Bras® - Basic, INTERMEDIATE:UPDATE 1, Advanced 2.

JANA HURTIŠOVÁ

Power joga, gravid joga, hatha joga, baby joga

Pochádzam zo športovej rodiny. Sedem rokov som sa venovala plávaniu a počas štúdia na strednej škole vodnému pólu a atletike.Neskôr som sa dostala na hodinu Powerjogy a úplne ma dostala.Oslovila ma natoľko,že som sa rozhodla pre kurz inštruktorky Powerjogy. Chcela by som dopriať iným ten istý pocit,ktorý mi toto cvičenie dáva, uvedomiť si sámých seba a naučiť sa vnímať svoje dýchanie. Techniky dýchania neovplyvňujú len prísun vzduchu,ale prostredníctvom dychu ovplyvníte tiež psychiku, svalové napetie, funkciu ďalších orgánov v oblasti brucha a hrudníka.

Postupom času som si svoje znalosti rozšírila o kurz Gravidjogy a Detskej jogy. Všetky akreditácie som získala pod skvelým vedením tímu z Prahy a Piešťan a naďalej sa u nich vzdelávam a rozširujem si svoje znalosti.

JARKA ANDRÁŠIKOVÁ

Cvičenie Pilates, fly fit, Port De Bras, overball, fit ball

Pohyb a aktívny životný štýl mi bol vlastný odjakživa. Stal sa mojim koníčkom, vášňou, prirodzenou súčasťou môjho života. Tanec, plávanie, cyklistika, turistika a mnohé ďalšie aktivity ma priviedli až k dnešnej činnosti – cvičeniu Flyfit, Pilates či Port de Bras. Dlhé roky som sa venovala najmä práci pre mládež, no  stále viac ma lákalo vymeniť projekty za čosi iné. Po prvých hodinách cvičenia vo Vigeu, ktoré ma nesmierne inšpirovali, som si bola istá, že toto je to, čo hľadám.

Harmóniu tela a duše.  A tak sa dnes snažím ako inštruktorka svoje nadšenie a vášeň prenášať na ľudí, ktorí objavujú čaro týchto nezvyčajných cvičení. Získala som certifikáty z Flyfit a Port De Bras, a ďalej sa v tomto smere vzdelávam.Mojim cieľom je dávať ľuďom zo seba to najlepšie. Žiť život v pohybe – s ľuďmi a pre ľudí.

MGR.ALEXANDRA KOLODZEJOVÁ

Fyzioterapia

Fyzioterapia je nelekársky odbor, ktorý sa zaoberá diagnostikou, liečbou a prevenciou porúch pohybového systému človeka. Je jednou z oblastí rehabilitácie. Za liečbou smerujúcou k udržaniu, podpore, obnove maximálnej funkčnej zdatnosti alebo spomaleniu progresie u osoby s vrodenou chybou, chorobou alebo úrazom s cieľom prinavrátiť stratené schopnosti alebo funkcie ľudského organizmu ako celku.

Fyzioterapiu som vyštudovala na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave – IFBLR v Piešťanoch. Popri štúdiu som absolvovala prax na rôznych kúpeľných, nemocničných a iných medicínsko-diagnostických centrách. Po štúdiu som pracovala ako fyzioterapeut v Kúpeľoch Bojnice.

Počas svojej praxe som sa utvrdila, že fyzioterapia je jedným z najkrajších povolaní, pretože pohľad na pacienta, ktorý prišiel na vozíku, na barliach alebo s bolesťami chrbtice a neskôr odchádza vzpriamený, úplne samostatný, bez pomoci a tvár mu žiari šťastím je pre mňa ten najúžasnejší pocit.

ING. JANKA POLIAKOVÁ

Acro joga

Volám sa Janka a gymnastikou sa to všetko začalo... a skoro aj rýchlo skončilo, lebo pani trénerka povedala mojim rodičom, že zo mňa nič nebude a nech ma radšej odhlásia ☺ No mňa pohyb baví. A tak som z gymnastiky prešla na basketbal, ktorý som hrávala 6 rokov. A potom keď som vyskúšala Flyfit bolo mi jasné, že s tým už neprestanem. Je to nádherné cvičenie pre telo aj pre myseľ. Od toho momentu je šport mojou každodennou súčasťou. 

Stala som sa trénerkou pole dance, neskôr sa pridal Flyfit a Pilates. Robí ma šťastnou ,keď pod mojim vedením ľudia robia pokroky a postupne silnejú a získavajú kondíciu. Baví ma prebúdzať v ľuďoch radosť z pohybu, robiť ich zdravšími a silnejšími. Teším sa s akými novými športami sa ešte stretnem a čo v živote vyskúšam. Najnovším objavom je acroyoja – partnerská yóga vo dvojici. Krásna súhra pohybov, prijímanie a dávanie, mierna akrobacia, to všetko sú prvky acroyogy, ktoré si ma podmanili a o ktoré by som sa s vami rada podelila.

BC. LINDA TÓTHOVÁ

Fyzioterapia, masáže, tejping, panvové dno, rebozo pre tehotné

Aby človek mohol byť šťastný, potrebuje sa dobre cítiť predovšetkým vo svojom tele. Mať ho zdravé, silné, odolné. Vtedy je v ňom energia a chuť do práce, života, aj na hry a zábavu. Milujem športy, od mala som prešla rôzne štýly tanca, z lyží som presedlala na snowboard, pár rokov som sa potila medzi mužmi na kickboxe, objavila som v sebe vášeň pre skalolezenie, naše Vigeácke plachty a Port de Bras si ma tiež získali, niečo som si odkrútila aj na poledance, teraz si vášnivo lietam na úžasnej Akrojoge ktorá ma veľmi baví.

Vyštudovala som fyzioterapiu a skončila kurzy masáží klasickej a tiež lávovými kameňmi. Fyzioterapia je úžasná v tom, že dokáže nasmerovať, je však plná možností, ako k telu pristupovať. Keďže potreby môjho tela sa neustále menia, a chcem stále všetko nové skúšať na vlastnej koži , nachádzam pre seba a teda aj pre pacientov stále nové spôsoby, ako kde čo spevniť, uvoľniť, posilniť, vyrovnať. Telo je skrátka úžasný nástroj na plnenie snov. Masáže sú neodmysliteľnou starostlivosťou o unavené telo, ale aj dušu, a spolu so saunou a cvičením dokážu zázraky.

Neuro-muskulo-skeletálny koncept diagnostiky a terapie porúch funkcie pohybového aparátu
Fyzioterapia a fyziotrening svalov panvového dna
Diagnostika a funkcia nohy z pohľadu vývojovej kineziológie
Rebozo techniky v tehotenstve a po pôrode
Kurz Aktívne v tehotenstve
Diastáza
Masáž klasická, športová, lávové kamene