Náš tím odborníkov v Trnave

MUDR. MGR. TOMÁŠ PRIEHODA

Ortopéd, ortopedická diagnostika

So športom sa spája celý môj život. Už od detstva som sa venoval atletike, cez ktorú som sa dostal na športové gymnázium do Banskej Bystrice a neskôr na Fakultu Telesnej Výchovy a Športu Univerzity Karlovej v Prahe, kde som študoval trénerstvo. V štúdiu som ďalej pokračoval na Lekárskej Fakulte v Bratislave.

Momentálne sa deväť rokov venujem ortopédii a viac ako pätnásť rokov prevenčným cvičeniam na správne držanie tela. Snažím sa spájať lekársku prax s trénerskou a pokiaľ to ide, nahradiť lieky správnym cvičením. Verím, že pohyb lieči nielen telo ale aj dušu... (anima sana in corpore sano)

MUDR. JÁN HENDRICH ml.

Ortopéd

Po ukončení štúdia na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave(2007) som nastúpil na Kliniku traumatológie a ortopédie vo Fakultnej nemocnici v Trnave. Popri svojom zamestnaní som pracoval od roku 2008 do roku 2013 na čiastočný úväzok ako lekár v Záchrannej lekárskej službe FalckSlovakia a od roku 2009 do roku 2013 ako lekár na Slovakiaringu v Orechovej Pôtoni.

Svoje teoretické vedomosti a praktické zručnosti som odovzdával aj študentom Strednej zdravotníckej školy v Trnave (šk. rok 2010/11). Od roku 2014 do roku 2020 som pracoval na Ortopedickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch. Okrem svojej práce sa starám o športovcov. V minulosti som sa ako lekár zúčastnil Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011 v Bratislave. V súčasnosti som pri Hokejovej reprezentácii Slovenskej republiky do 18 rokov. Venujem sa ortopedickej operatíve a operatíve končatinovej traumatológie. 

MGR. TADEÁŠ MIKES

Silovo-kondičný tréner, pohybová diagnostika

Volám sa Tady a vo VIGEO pôsobím ako silovo-kondičný tréner. S vyznamenaním som absolvoval  Univerzitu Komenského, Fakultu telesnej výchovy a športu. Ako aktívny športovec a tréner som začal vyhľadávať rôzne cestičky, ako zlepšiť pohyb, zdravie a zvýšiť výkonnosť. Práve tieto cestičky ma priviedli na rôzne školenia, či už na Slovensku, alebo vo svete.

Zo Španielska som si odniesol certifikát trénera na funkčný tréning (CFSC) pod hlavičkou Mikea Boyla, z Prahy diagnostické informácie k systému Functional Movement Screen (FMS) alebo zo Švédska diagnostické školenie 13M test. Kvalita pohybu je u mňa na prvom mieste. Uvedomujem si fakt, že kvalitný pohyb je najlepšia medicína. 

Riadim sa heslom „trénovať veľa, regenerovať ešte viac“. Vo Vigeu vediem silový tréning či už individuálny, alebo v menších skupinkách. Pre väčšie skupiny vediem tréningy na myofasciálnu masáž na penovom valci a kompenzačné cvičenia. Mám skúsenosti s bežnými ľudmi rôzneho veku, vrcholovými a profesionálnymi športovcami ale aj so športovcami v rekondičnej fáze po zraneniach pohybového aparátu. Moje tréningy sú určené pre každého, kto sa chce hýbať lepšie, cítiť sa zdravšie, byť silnejší a vyzerať krajšie

ALAN GAŠPAR DIPL. F.

Fyzioterapia, DNS, propriocepcia a SM systém

Volám sa Alan Gašpar a vyštudoval som odbor fyzioterapia ako vyššie odborné štúdium na Strednej zdravotníckej škole v Trnave.  Fyzioterapíí sa venujem 8 rokov. Snažím sa zameriavať predovšetkým na propriocepciu a bolesti pohybového aparátu ako chrbtica, ramená, kolená a pod. Vovige u sa venujem primárne DNS, propriocepcii a klasickej fyzioterapii.Okrem toho precvičujem aj SM- systém. 

Snažím sa poskytovať zdravotnú starostlivosť trochu inak a búrať predsudky voči zdravotníkom. Verím, že aj pozitívna nálada dokáže človeku pomôcť v ťažkých chvíľach. „Úsmev je lacnejší ako elektrina a dáva viacej svetla.“  Každý pacient si vyžaduje individuálny prístup a ja sa snažím rovnako individuálne prispôsobiť cvičenie podľa jeho stavu a schopností. Vo svojej práci sa snažím neustále posúvať a preto absolvujem rôzne kurzy ako napr.DNS, SM- systém, kurz na ramenný kĺb či kurz na bedrový kĺb.

FILIP APOLEN DIPL. F.

Fyzioterapia, podológia, ortopedické vložky na mieru

Moje meno je Filip Apolen. Študoval som odbor maséra na Strednej zdravotníckej škole v Trnave a neskôr vyššie odborné štúdium so zameraním na fyzioterapiu. Od malička milujem šport. Venoval som sa rôznym športom, ale najviac mi prirástol k srdcu florbal, ktorému sa aktívne venujem už 7 rokov. Práve šport ma doviedol k mojej práci.

Vo Vigeu sa venujem najmä fyzioterapii, podológii a výrobe ortopedických vložiek na mieru. Keďže rád napredujem a učím sa nové veci, vediem aj cvičenia AyFly. Chôdza či držanie tela nám vie povedať, aký má človek problém, pretože každý človek má svoju reč tela- body language. Na mojej práci ma najviac motivuje, keď môžem klientom pomôcť s ich problémami a vidím pozitívne výsledky a ich spokojnosť

ALENA GABRIŠOVÁ

Skupinové a individuálne cvičenia, učiteľ jogy, učiteľ cieleného pohybu v správnom okamihu, poradenstvo o lunárnych rytmoch a o cvikoch „lunárnej „ gymnastiky

Základným predpokladom dobrého zdravia je primeraný pohyb. Všetci vieme a cítime, aký dôležitý je pohyb. Naše zanedbané telo nám to začne dávať najavo – pobolieva, s pribúdajúcimi rokmi čoraz častejšie a naliehavejšie. Nie som žiadna výnimka - pohyb a šport ma sprevádza od detského veku,venovala som sa gymnastike, plávaniu, hádzanej, volejbalu. Postupne prišla práca, rodina, stále cítite radosť z pohybu, ale koľko námahy treba vynaložiť.
Čoraz menej telesnej aktivity - pribúdanie hmotnosti – ochabovanie svalstva– strata sebadôvery – ešte menej pohybu – prehrešky v stravovaní - koľko rozhodnutí: „ od zajtra, od Nového roku, od ....“ až nás nakoniec uspokojí „práve teraz nemám čas“. Doslova bludný kruh, z ktorého mnohí nedokážu uniknúť.

Kto vie do akej miery sme schopní podkopávať svoje vlastné zdravie? Moje vlastné telo ma priviedlo naspäť k aktívnemu pohybu každý deň. Zmenila som stravovacie návyky, venujem sa bylinkám, vrátila som sa k prírode, naučila som sa vnímať a počúvať svoje telo... Samoštúdiom cvičení zdravého pohybu v súlade s lunárnymi a prírodnými rytmami a ich každodenným praktikovaním som opäť objavila svoje telo. Postupne som sa stretla s jogou, vďaka mojim skvelým učiteľom sa stala súčasťou môjho života.

Moje hodiny jogy spájajú jogu a cielený pohyb v správnom okamihu. Keď robíte jogu, s nikým nesúperíte, robíte ju pre seba a podľa seba. Nezaťažuje kĺby, napomáha odstraňovať bolesti chrbta a hlavy, zlepšuje flexibilitu, precvičuje svalstvo, získate lepšiu kondíciu a správnym dýchaním ozdravíte celé telo, nájdete rovnováhu v sebe aj v živote.

„Vaše telo je Váš najlepší učiteľ“ dovoľte mi byť sprievodcom