Náš tím odborníkov v Trnave

MUDR. MGR. TOMÁŠ PRIEHODA

Ortopéd, ortopedická diagnostika

So športom sa spája celý môj život. Už od detstva som sa venoval atletike, cez ktorú som sa dostal na športové gymnázium do Banskej Bystrice a neskôr na Fakultu Telesnej Výchovy a Športu Univerzity Karlovej v Prahe, kde som študoval trénerstvo. V štúdiu som ďalej pokračoval na Lekárskej Fakulte v Bratislave.

Momentálne sa deväť rokov venujem ortopédii a viac ako pätnásť rokov prevenčným cvičeniam na správne držanie tela. Snažím sa spájať lekársku prax s trénerskou a pokiaľ to ide, nahradiť lieky správnym cvičením. Verím, že pohyb lieči nielen telo ale aj dušu... (anima sana in corpore sano)

BC. PETRA HORÁKOVÁ

Graston technika, individuálne cvičenia

Moje meno je Petra Horáková a vyštudovala som odbor Kineziológia a športová veda na University of Louisiana at Monroe v Amerike. Bol to 4 ročný bakalársky program. Tento odbor sa zaoberal riešením problémov pohybového aparátu, regeneračným cvičením a kineziologickým tejpingom.

Od svojich piatich rokoch som začala hrať tenis, neskôr aj na závodnej úrovni. Vždy som bola do pätnásteho miesta v každej kategórii. V Amerike som bola 9.ta v Louisiane a 114.ta v Amerike. Mimo tenisu sa venujem aj karate a powerliftingu. Odmalička som bola vedená k športom a vždy ma ich bavilo robiť. Vo Vigeu poskytujem služby, ako je podporný tréning rôznych svalových partií, kineziologický tejping a iné techniky. 

Dipl.F. SIMONA GAŠPAROVÁ

Fyzioterapia, cvičenia

Volám sa Simona Gašparová a môj odbor je fyzioterapia.Vyštudovala som na zdravotníckej škole na 3 ročnom dennom štúdiu.K fyzioterapii som sa dostala náhodou, ale bola to „láska na prvý dotyk“.

Po škole sa mojim pracoviskom stali Piešťany, ďalej sa moja cesta uberala do Bratislavy na ortopédiu a momentálne pôsobím vo Vigeu ako fyzioterapeut.V oblasti fyzioterapie pracujem 5 rokov a absolvovala som rôzne kurzy cielené na pohybový aparát.

Fyzioterapia je krásna v tom že človek na sebe vidí reálne pokroky. Je to veľmi úzka spolupráca medzi fyzioterapeutom a klientom, keďže sme pre ľudí istým spôsobom „inštruktormi“ v oblasti zdravia a správneho pohybu. Nie je nič krajšie ako pozitívna spätná väzba od človeka ktorý sa zbavil bolesti a odchádza od nás s úsmevom a vďakou. Dôležité je však pracovať na sebe ďalej a pokračovať v tom čo sme Vás naučili.

MGR. TADEÁŠ MIKES

Silovo-kondičný tréner, pohybová diagnostika

Volám sa Tady a vo VIGEO pôsobím ako silovo-kondičný tréner. S vyznamenaním som absolvoval  Univerzitu Komenského, Fakultu telesnej výchovy a športu. Ako aktívny športovec a tréner som začal vyhľadávať rôzne cestičky, ako zlepšiť pohyb, zdravie a zvýšiť výkonnosť. Práve tieto cestičky ma priviedli na rôzne školenia, či už na Slovensku, alebo vo svete.

Zo Španielska som si odniesol certifikát trénera na funkčný tréning (CFSC) pod hlavičkou Mikea Boyla, z Prahy diagnostické informácie k systému Functional Movement Screen (FMS) alebo zo Švédska diagnostické školenie 13M test. Kvalita pohybu je u mňa na prvom mieste. Uvedomujem si fakt, že kvalitný pohyb je najlepšia medicína. 

Riadim sa heslom „trénovať veľa, regenerovať ešte viac“. Vo Vigeu vediem silový tréning či už individuálny, alebo v menších skupinkách. Pre väčšie skupiny vediem tréningy na myofasciálnu masáž na penovom valci a kompenzačné cvičenia. Mám skúsenosti s bežnými ľudmi rôzneho veku, vrcholovými a profesionálnymi športovcami ale aj so športovcami v rekondičnej fáze po zraneniach pohybového aparátu. Moje tréningy sú určené pre každého, kto sa chce hýbať lepšie, cítiť sa zdravšie, byť silnejší a vyzerať krajšie

MGR. RENÁTA JAMRICHOVÁ

Ortopedické vložky, objednávky

Myšlienka konceptu Vigea ma nadchla už od jeho vzniku .Priala som si len keby tak bolo aj v Trnave. Prešlo pár rokov a Vigeo Trnava je skutočné a ja mám tú česť byť jeho súčasťou. Takže, ak máte starosti so svojimi chodidlami, rada Vám vytvarujem ortopedické vložky SIDAS  presne na mieru.

ING. JUSTÍNA MIKULÁŠKOVÁ PHD.

Skupinové a individuálne cvičenia, kondičný tréner, metabolická diagnostika

Šport je moja vášeň. Venovala som sa pozemnému hokeju a atletike. Neskôr prišiel boom aerobicu, pilates a kalanetiky. Celý život behávam, neskôr sa k behu pridal kondičný tréning s vlastnou váhou a posilňovňa. Popri štúdiu na vysokej škole som sa už aktívne venovala trénerstvu- HIIT, Tabata, Insanity, individuálne tréningy pre verejnosť, kondičné tréningy futbalistov (juniori a dorast).

Okrem športu sa vzdelávam v oblasti výživy. Myslím si, že kvalitná a vyvážená strava je kľúčom k lepším športovým výkonom, ale aj udržaniu celkového zdravia a správnou prevenciou pred ochoreniami metabolického syndrómu, či onkologickými chorobami.

Prekonala som anorexiu, niekoľko rokov som bola vegetariánkou, rok som sa stravovala v režime ketodiéty, na vlastnej koži som skúsila viacero diét (Atkinson, LowCarb, Paleo,Ryžová, Bielkovinová a mnohé iné) a moje skúsenosti sa snažím uplaťňovať v mojej praxi s klientmi. Som zástanca racionálneho prístupu, nie extrémov. Na vlastnej koži som vyskúšala rôzne stravovacie režimy, preto si myslím, že najdôležitejšia v stravovaní je udržateľnosť a systémový prístup zohľadňujúci individuálne potreby jednotlivca.

Kondičný tréner 1. kvalifikačného stupňa - Slovenská asociácia kondičných trénerov (2015)
Kondičný tréner 2. kvalifikačného stupňa - Slovenská asociácia kondičných trénerov (2017)
Fitnessa - Kurz: Zdravé, Funkčné a Výkonné telo 2 - z teorie do praxe (Vlado Zlatoš Academy) (2016)
Poradca pre výživu a suplementáciu- Kurzy Atac (Martin Jelinek) (2018)
Využitie moderných výživových smerov a trendov v praktických kontextoch - Aliancia výživových poradcov ČR(2019)

ALENA GABRIŠOVÁ

Skupinové a individuálne cvičenia, učiteľ jogy, učiteľ cieleného pohybu v správnom okamihu, poradenstvo o lunárnych rytmoch a o cvikoch „lunárnej „ gymnastiky

Základným predpokladom dobrého zdravia je primeraný pohyb. Všetci vieme a cítime, aký dôležitý je pohyb. Naše zanedbané telo nám to začne dávať najavo – pobolieva, s pribúdajúcimi rokmi čoraz častejšie a naliehavejšie. Nie som žiadna výnimka - pohyb a šport ma sprevádza od detského veku,venovala som sa gymnastike, plávaniu, hádzanej, volejbalu. Postupne prišla práca, rodina, stále cítite radosť z pohybu, ale koľko námahy treba vynaložiť.
Čoraz menej telesnej aktivity - pribúdanie hmotnosti – ochabovanie svalstva– strata sebadôvery – ešte menej pohybu – prehrešky v stravovaní - koľko rozhodnutí: „ od zajtra, od Nového roku, od ....“ až nás nakoniec uspokojí „práve teraz nemám čas“. Doslova bludný kruh, z ktorého mnohí nedokážu uniknúť.

Kto vie do akej miery sme schopní podkopávať svoje vlastné zdravie? Moje vlastné telo ma priviedlo naspäť k aktívnemu pohybu každý deň. Zmenila som stravovacie návyky, venujem sa bylinkám, vrátila som sa k prírode, naučila som sa vnímať a počúvať svoje telo... Samoštúdiom cvičení zdravého pohybu v súlade s lunárnymi a prírodnými rytmami a ich každodenným praktikovaním som opäť objavila svoje telo. Postupne som sa stretla s jogou, vďaka mojim skvelým učiteľom sa stala súčasťou môjho života.

Moje hodiny jogy spájajú jogu a cielený pohyb v správnom okamihu. Keď robíte jogu, s nikým nesúperíte, robíte ju pre seba a podľa seba. Nezaťažuje kĺby, napomáha odstraňovať bolesti chrbta a hlavy, zlepšuje flexibilitu, precvičuje svalstvo, získate lepšiu kondíciu a správnym dýchaním ozdravíte celé telo, nájdete rovnováhu v sebe aj v živote.

„Vaše telo je Váš najlepší učiteľ“ dovoľte mi byť sprievodcom