Náš tím odborníkov v Trnave

MUDR. MGR. TOMÁŠ PRIEHODA

Ortopéd, ortopedická diagnostika

So športom sa spája celý môj život. Už od detstva som sa venoval atletike, cez ktorú som sa dostal na športové gymnázium do Banskej Bystrice a neskôr na Fakultu Telesnej Výchovy a Športu Univerzity Karlovej v Prahe, kde som študoval trénerstvo. V štúdiu som ďalej pokračoval na Lekárskej Fakulte v Bratislave.

Momentálne sa deväť rokov venujem ortopédii a viac ako pätnásť rokov prevenčným cvičeniam na správne držanie tela. Snažím sa spájať lekársku prax s trénerskou a pokiaľ to ide, nahradiť lieky správnym cvičením. Verím, že pohyb lieči nielen telo ale aj dušu... (anima sana in corpore sano)

BC. PETRA HORÁKOVÁ

Graston technika, individuálne cvičenia

Moje meno je Petra Horáková a vyštudovala som odbor Kineziológia a športová veda na University of Louisiana at Monroe v Amerike. Bol to 4 ročný bakalársky program. Tento odbor sa zaoberal riešením problémov pohybového aparátu, regeneračným cvičením a kineziologickým tejpingom.

Od svojich piatich rokoch som začala hrať tenis, neskôr aj na závodnej úrovni. Vždy som bola do pätnásteho miesta v každej kategórii. V Amerike som bola 9.ta v Louisiane a 114.ta v Amerike. Mimo tenisu sa venujem aj karate a powerliftingu. Odmalička som bola vedená k športom a vždy ma ich bavilo robiť. Vo Vigeu poskytujem služby, ako je podporný tréning rôznych svalových partií, kineziologický tejping a iné techniky. 

Dipl.F. SIMOVA GAŠPAROVÁ

Fyzioterapia, cvičenia

Volám sa Simona Gašparová a môj odbor je fyzioterapia.Vyštudovala som na zdravotníckej škole na 3 ročnom dennom štúdiu.K fyzioterapii som sa dostala náhodou, ale bola to „láska na prvý dotyk“.

Po škole sa mojim pracoviskom stali Piešťany, ďalej sa moja cesta uberala do Bratislavy na ortopédiu a momentálne pôsobím vo Vigeu ako fyzioterapeut.V oblasti fyzioterapie pracujem 5 rokov a absolvovala som rôzne kurzy cielené na pohybový aparát. Fyzioterapia je krásna v tom že človek na sebe vidí reálne pokroky. Je to veľmi úzka spolupráca medzi fyzioterapeutom a klientom, keďže sme pre ľudí istým spôsobom „inštruktormi“ v oblasti zdravia a správneho pohybu. Nie je nič krajšie ako pozitívna spätná väzba od človeka ktorý sa zbavil bolesti a odchádza od nás s úsmevom a vďakou. Dôležité je však pracovať na sebe ďalej a pokračovať v tom čo sme Vás naučili.

MGR. TADEÁŠ MIKES

Silovo-kondičný tréner, pohybová diagnostika

Volám sa Tady a vo VIGEO pôsobím ako silovo-kondičný tréner. S vyznamenaním som absolvoval  Univerzitu Komenského, Fakultu telesnej výchovy a športu. Ako aktívny športovec a tréner som začal vyhľadávať rôzne cestičky, ako zlepšiť pohyb, zdravie a zvýšiť výkonnosť. Práve tieto cestičky ma priviedli na rôzne školenia, či už na Slovensku, alebo vo svete.

Zo Španielska som si odniesol certifikát trénera na funkčný tréning (CFSC) pod hlavičkou Mikea Boyla, z Prahy diagnostické informácie k systému Functional Movement Screen (FMS) alebo zo Švédska diagnostické školenie 13M test. Kvalita pohybu je u mňa na prvom mieste. Uvedomujem si fakt, že kvalitný pohyb je najlepšia medicína. 

Riadim sa heslom „trénovať veľa, regenerovať ešte viac“. Vo Vigeu vediem silový tréning či už individuálny, alebo v menších skupinkách. Pre väčšie skupiny vediem tréningy na myofasciálnu masáž na penovom valci a kompenzačné cvičenia. Mám skúsenosti s bežnými ľudmi rôzneho veku, vrcholovými a profesionálnymi športovcami ale aj so športovcami v rekondičnej fáze po zraneniach pohybového aparátu. Moje tréningy sú určené pre každého, kto sa chce hýbať lepšie, cítiť sa zdravšie, byť silnejší a vyzerať krajšie

MGR. RENÁTA JAMRICHOVÁ

Ortopedické vložky, objednávky

Myšlienka konceptu Vigea ma nadchla už od jeho vzniku .Priala som si len keby tak bolo aj v Trnave. Prešlo pár rokov a Vigeo Trnava je skutočné a ja mám tú česť byť jeho súčasťou. Takže, ak máte starosti so svojimi chodidlami, rada Vám vytvarujem ortopedické vložky SIDAS  presne na mieru.