PILATES

Pilates je jeden z najúčinejších cvičebných programov zameraných na správne dýchanie, držanie tela , celkové zlepšenie pohybového systému ako aj zdokonalenie koordinácie pohybov.

 

CVIČENIE V PLACHTÁCH

Je moderný komplexný cvičebný systém, ktorý z klasickej jógy prevzal princíp niektorých pozícií, z pilatesu a gymnastiky princípy cvičenia a vytvoril tak cvičenie, ktoré je vhodné pre široké spektrum cvičencov bez vekových či výkonnostných obmedzení. 

PORT DE BRAS®

Port De Bras® je koncept založený na tanci pre všetkých. Je to nový spôsob fyzického vyjadrenia svojej vnútornej kreativity.

 

POWER JÓGA

Je aktívna a energická kombinácia jógových pozícií/asán/.Spája pohyb,dýchacie techniky a meditáciu.Pomôže dosiahnuť pekné telo,ale tiež umožní nájsť harmóniu v rýchlom tempe života.

 

HATHA JÓGA

Je vhodná pre každého. Cvičenie Hatha jógy šetrí kĺby a zlepšuje ich ohybnosť. Spevňuje svalstvo,uľavuje od bolesti chrbta a šije,uvoľňuje stres, aktivuje činnosť vnútorných orgánov,...

BABY JÓGA

Je určená pre mamičky po pôrode. Spevňuje svalstvo panvového dna,ktoré je po pôrode oslabené.Spolu s vašimi detičkami docielite spevnenie celého tela. V príjemnom prostredí sa vaše deti budú cítit dobre.

 

GRAVID JÓGA

Je mimoriadne vhodné cvičenie pre ženy v tehotenstve. Zbavuje telo i psychiku napätia.Pomáha otvárať bedrové kĺby a pripravuje telo na pôrod. Spevňuje svaly okolo chrbtice,znižuje dýchavičnosť i hromadenie tekutin v tele a zlepšuje spánok.

AKROYOGA

Je spojením akrobacie a jógy, dvoch smerov ktoré sa v minulosti často prelínali. Cvičí sa v skupinách, trojiciach, či pároch. Spoločné cvičenie nás učí vzájomnej dôvere, sile, jemnosti a harmónii. Je to cvičenie na pohľad veľmi efektné a zábavné, no napriek tomu vhodné pre ľudí v rôznej fyzickej kondícii. Na toto cvičenie nie je potrebné prísť v pároch, úsmev postačí.

 

Akroyoga pre rodičov s deťmi

Čerpá z akroyogy a detskej akrobacie. Je to cvičenie, pri ktorom sa rodič plne venuje svojmu dieťatku, čo je v dnešnej dobe veľmi vzácne. Zábavnou formou si deti precvičia svoju pevnosť, flexibilitu, sústredenie a schopnosť počúvať a vnímať. Rodičia sa naučia ako byť správnou oporou pri cvičení a ako podporiť svoje dieťa. Lekcia je prepletená rôznymi hrami, príbehmi a upokojujúcimi cvičeniami.

 

bodyART

Filozofia cvičenia vychádza z Jing &Jang princípov,zakladateľom je Robert Steinbacher.BodyART je spojením funkčného tréningu a tréningových póz s klasickými dychovými technikami v súlade s fyzickým tréningom a mentálnou relaxáciou.Zameriava sa na silu,flexibilitu a mobilitu tela.

 

PREDPÔRODNA PRÍPRAVA NA DOJČENIE

Kurz je určený mamičkám v očakavaní , kotré si plne uvedomujú zodpovednosť za to, že dojčenie je v ich rukách a chcú vedieť viac o technike dojčenia, o často vyskytujúcich sa problémoch s dojčenímale hlavne o možnostiach ich zvládania. Chcú jednoducho vedieť čo robiť  a možno aj čo nerobiť už v pôrodnici a tak sa zbaviť stresu, ktorý so strachom z nevedomosti prichádza. 

Kurz je zložený zo 4 stretnutí po 1 hodine, kde postupne preberieme: Dôležitosť správneho začiatku, Poloha a prisatie, Najčastejšie vyskytujúce sa problémy a možnosti ich zvládania, Dlhodobé dojčenie.

MASÁŽE DOJČIAT A BATOLIAT

Tento kurz pozostávajuci zo 4 stretnuti po 1 hodine budúcim rodičom ukáže, ako sa dotýkať dieťatka tak , aby bol preň skutočne vyživujúci a komunikatívny. Pokožka dieťatka je prvý orgán a hmat prvý zmysel , ktorý sa po oplodnení vyvíja.

Jednoduchými, nežnými a pozornými hmatmi u bábätka stimulujeme rôzne oblasti jeho fyzického ale i duševného tela a tak mu môžeme pomôcť napríklad s trávenim a priberaním, harmonizovať jeho svalový tonus a centrálnu nervovú sústavu a každodennou 5 minútovou masážou pomôcť zvyšovať jeho imunitu.

 

ZDRAVÉ NOSENIE DETÍ

2 hodinovy kurz zameraný na teóriu aj prax zdravého nosenia detí od narodenia. V kurze si prejdeme stanoviská ortopédov aj psychológov , spoločenské dogmy a aj to, čo je naozaj pre matku a dieťa prirodzené a zdravé. V praktickej časti pristúpime k tréningu základných úväzov a nácviku nosenia v šatke či nosiči.  Nosiče aj šatky sú k dispozícii aj na zapozičanie...

LÁTKOVÉ PLIENKY

Látkovky ako zdravá , ekologická a ekonomická alternatíva k jednorázovým plastovým plienkam? !Znie to lákavo , no mnohí rodičia stroskotajú na tom, že sa vo výbere a množstve nevedia zorientovať.Ako si vybrať, čo budem potrebovať, koľko to bude stáť aako ich pouzívať, prať a skladovať? Na tieto a daľšie otázky Vám rada zodpoviem z vlastných 11 ročných skúseností.

Na ukážku Vám pripravím kompletný  sortiment bambusových látkových plienok a takbudete mať možnosť prezrieť si a pocítiť materiály vlastnými zmyslami.