POHYBOVÉ PROGRAMY

Zníženie hmotnosti, zlepšenie kondície, zlepšenie pohybového systému

SMALL GROUP

Čo je tréning v malých skupinách? Tréningy v malých skupinách sú v podstate rovnaké ako osobné tréningy, ale namiesto toho, aby boli jeden na jedného, členovia cvičia v skupine šiestich alebo menej, pod jedným trénerom/fyzioterapeutom. Je to obľúbená voľba pre mnoho ľudí kvôli relatívnej cenovej dostupnosti a skutočnosti, že môžete trénovať s priateľmi. Cieľom tohto konceptu je poskytovať kvalitnejšie tréningy ako skupinové. Cvičenia v malej skupine sú prispôsobené kondičným a zdravotným problémom každého člena.

Tréningy pre malé skupinky ľudí (4-6 ľudí) zamerané na:
- Redukciu hmotnosti
- Funkčný tréning
- Rozvoj kondičných a silových schopností
- Odstraňovanie svalových dysbalancií

Pred zaradením do skupiny vám fyzioterapeut/tréner zdiagnostikuje pohybový aparát. Small group tréningy vedie náš skúsený fyzioterapeut Bc. Martin Mrviš.

Cvičíme v prevádzkach: Prievidza

Zdravý detský chrbát 

Deti - škola chrbta

Skupinové cvičenie pre deti, zamerané na zdravý detský chrbát. Je určené pre deti (dievčatá aj chlapci) vo veku od 9 do 15rokov (pre deti s diagnostikovanou skoliózou chrbtice, aj pre zdravé deti, ktoré sa potrebujú rozhýbať).Skolióza môže vznikať v detskom veku, najviac sa prejavuje v pubertálnom období.

Cvičenia sú zamerané na spevnenie stredu tela, ktorý je najpotrebnejší pre pevný a zdravý chrbát. Pomáhajú aj ako prevencia pred vznikom skoliózy, zároveň pravidelným cvičením vieme deťom pomôcť k správnemu držaniu tela. Cvičenie riadi a vykonáva fyzioterapeut Mgr.Martin Mrviš.

Cvičíme v prevádzkach: Trnava a Prievidza

Sila,flexibilita a mobilita tela

BodyART

Filozofia cvičenia vychádza z Jing &Jang princípov,zakladateľom je Robert Steinbacher. BodyART je spojením funkčného tréningu a tréningových póz s klasickými dychovými technikami v súlade s fyzickým tréningom a mentálnou relaxáciou. Zameriava sa na silu,flexibilitu a mobilitu tela.

Cvičíme v prevádzkach: Prievidza

Cvičenie bez vekových a výkonnostných obmedzení

AY FLY - Cvičenie v plachtách

AY FLY - je moderný komplexný cvičebný systém, ktorý z klasickej jógy prevzal princíp niektorých pozícií, z pilates a gymnastiky princípy cvičenia a vytvoril tak cvičenie, ktoré je vhodné pre široké spektrum cvičencov bez vekových či výkonnostných obmedzení.

Cvičíme v prevádzkach: Prievidza, Trnava, Bojnice

Posilnenie vnútorných svalov tela

REDCORD skupinové cvičenie

Tréningová a liečebná metóda REDCORD Neurac. skupinové kondičné cvičenie zamerané na posilnenie vnútorných svalov tela.

Cvičíme v prevádzkach: Bojnice

Zlepšenie sily, flexibility a uvoľnenie tela

FLY ARTIST

Je cvičenie v látke (hamaku) zavesenej pod stropom. Spája prvky akrobacie, gymnastiky a moderného tanca, posilňovania s vlastnou váhou a strečing pre lepšiu ohybnosť tela. Hodina je zameraná na zlepšenie sily a flexibility tela, uvoľnenia svalov.

Cvičíme v prevádzkach: Prievidza

Moderný a fyzicky aktívny štýl jogy

Awakening YOGA

Awakening Yoga je moderný a fyzicky aktívny štýl jogy, ktorý vznikol len pred pár rokmi v USA. Je zostavený tak, aby do klasického cvičenia yogy zakomponoval moderné pohybové vzorce, ktoré sú funkčné a zdravé pre telo. V podstate ide o mix yogy, funkčného tréningu a movementu, takže si na hodinách Awakening yogy nájdete vyváženosť medzi flexibilitou, mobilitou, stabilitou a silou.

Cvičíme v prevádzkach: Prievidza

Stabilizácia a Mobilizácia chrbtice

SM SYSTÉM skupinové cvičenie

Skupinové cvičenie pre všetky vekové kategórie - cvičenie SM Systém pod dohľadom fyzioterapeuta.

SM systém (Stabilizácia a Mobilizácia chrbtice) je jednou z najúčinnejších metód prevencie a riešenia bolestí chrbta. Táto metóda je založená na aktívnom pohybe s elastickým lanom, kde dochádza k zapájaniu šikmých brušných svalov a naťahovaniu chrbtice smerom nahor. Tým sa obnovuje chrbtový korzet, uvoľňujú sa kĺby a regeneruje sa chrbtica. Na čo sa používa: pomocou tejto metódy sa dajú korigovať poruchy medzistavcových platničiek, skoliózy, problémy po operácii chrbtice, zlepšiť funkciu vnútorných orgánov i celkovo spevniť telo.

Cvičíme v prevádzkach: Trnava, Prievidza, Bojnice

Fyzické vyjadrenie vnútornej kreativity

PORT DE BRAS®

Port De Bras® je koncept založený na tanci pre všetkých. Je to nový spôsob fyzického vyjadrenia svojej vnútornej kreativity.

Cvičíme v prevádzkach: Prievidza

Správne dýchanie, držanie tela, zlepšenie pohybového systému

PILATES

Pilates je jeden z najúčinejších cvičebných programov zameraných na správne dýchanie, držanie tela, celkové zlepšenie pohybového systému ako aj zdokonalenie koordinácie pohybov.

Cvičíme v prevádzkach: Prievidza, Bojnice

Spojenie akrobacie a jógy

AKROYOGA

Je spojením akrobacie a jógy, dvoch smerov ktoré sa v minulosti často prelínali. Cvičí sa v skupinách, trojiciach, či pároch. Spoločné cvičenie nás učí vzájomnej dôvere, sile, jemnosti a harmónii. Je to cvičenie na pohľad veľmi efektné a zábavné, no napriek tomu vhodné pre ľudí v rôznej fyzickej kondícii. Na toto cvičenie nie je potrebné prísť v pároch, úsmev postačí.

Cvičíme v prevádzkach: Prievidza

Zlepšenie držania a pohyblivosti chrbtice

Skupinové kompenzačné cvičenia pri bolestiach chrbtice

Človek bol stvorený pre pohyb. Pravekí ľudia boli nomádi, ktorí prešli pri hľadaní potravy denne 20-30 kilometrov. V staroveku sa človek usadil a venoval sa poľnohospodárstvu. Stále mal však dostatok pohybu. V 20. storočí začal človek viesť sedavý spôsob života, pretože už nebol nútený zháňať si potravu. Toto viedlo k zníženiu mobility chrbtice a svalovým dysbalanciám, pri ktorých sú určité svalové skupiny skrátené a iné oslabené.

Pri kompenzačných cvičeniach sa naučíte ako si zlepšiť pohyblivosť chrbtice, posilniť si hlboké svaly trupu, ako fixovať lopatky, aby sa nepreťažovala krčná chrbtica, ako správne dýchať, v akom postavení držať chrbticu, aby bola čo najmenej zaťažovaná, ako správne sedieť a ako sa pohybovať, aby sa chrbtica precvičovala už pri takom bežnom pohybe ako je chôdza.

Cvičíme v prevádzkach: Prievidza

Máte otázky?
Napíšte alebo zavolajte :)

Našou prioritou je individuálny prístup ku každému klientovi 
a komplexné riešenie problému.