Pohybové programy

DETI - škola chrbta

Skupinové cvičenie pre deti, zamerané na zdravý detský chrbát. Je určené pre deti (dievčatá aj chlapci) vo veku od 9 do 15rokov (pre deti s diagnostikovanou skoliózou chrbtice, aj pre zdravé deti, ktoré sa potrebujú rozhýbať).Skolióza môže vznikať v detskom veku, najviac sa prejavuje v pubertálnom období.

Cvičenia sú zamerané na spevnenie stredu tela, ktorý je najpotrebnejší pre pevný a zdravý chrbát. Pomáhajú aj ako prevencia pred vznikom skoliózy, zároveň pravidelným cvičením vieme deťom pomôcť k správnemu držaniu tela. Cvičenie riadi a vykonáva fyzioterapeut Mgr.Martin Mrviš.


STREDA 14.30 - 15.30 (10€/ 1hodina) PRIEVIDZA
........................................  (10€/ 1hodina) TRNAVA

Chcem objednať dieťa na cvičenie ŠKOLA CHRBTA

SM SYSTÉM skupinové cvičenie

Skupinové cvičenie pre všetky vekové kategórie - cvičenie SM Systém pod dohľadom fyzioterapeuta.

Čo je SM systém: (Stabilizácia a Mobilizácia chrbtice) je jednou z najúčinnejších metód prevencie a riešenia bolestí chrbta. Táto metóda je založená na aktívnom pohybe s elastickým lanom, kde dochádza k zapájaniu šikmých brušných svalov a naťahovaniu chrbtice smerom nahor. Tým sa obnovuje chrbtový korzet, uvoľňujú sa kĺby a regeneruje sa chrbtica. Na čo sa používa: pomocou tejto metódy sa dajú korigovať poruchy medzistavcových platničiek, skoliózy, problémy po operácii chrbtice, zlepšiť funkciu vnútorných orgánov i celkovo spevniť telo.

Pondelok a piatok od 15.45 - 16.45hod. 10€/osoba

Chcem chodiť na skupinové cvičenie SM SYSTEM

CVIČENIE V PLACHTÁCH (PD, TT, Bojnice)

AY FLY - je moderný komplexný cvičebný systém, ktorý z klasickej jógy prevzal princíp niektorých pozícií, z pilates a gymnastiky princípy cvičenia a vytvoril tak cvičenie, ktoré je vhodné pre široké spektrum cvičencov bez vekových či výkonnostných obmedzení.

bodyART (PD, TT)

Filozofia cvičenia vychádza z Jing &Jang princípov,zakladateľom je Robert Steinbacher. BodyART je spojením funkčného tréningu a tréningových póz s klasickými dychovými technikami v súlade s fyzickým tréningom a mentálnou relaxáciou. Zameriava sa na silu,flexibilitu a mobilitu tela.

SM Systém (PD, TT, Bojnice)

SM systém funguje na princípe špirálovej stabilizácie chrbtice. Posilňovanie, stabilizácia, relax, strečing a koordinácia v každom cviku. SM systém rieši problémy s chrbticou, poruchy držanie tela, bolesti v oblasti lopatiek, krku, herniu disku, skoliózou, bolesti krížov a hrudnej chrbtice.

REDCORD skupinové cvičenie (Bojnice)

Tréningová a liečebná metóda REDCORD Neurac. skupinové kondičné cvičenie zamerané na posilnenie vnútorných svalov tela.

PORT DE BRAS® (Prievidza)

Port De Bras® je koncept založený na tanci pre všetkých. Je to nový spôsob fyzického vyjadrenia svojej vnútornej kreativity.

AKROYOGA (Prievidza)

Je spojením akrobacie a jógy, dvoch smerov ktoré sa v minulosti často prelínali. Cvičí sa v skupinách, trojiciach, či pároch. Spoločné cvičenie nás učí vzájomnej dôvere, sile, jemnosti a harmónii. Je to cvičenie na pohľad veľmi efektné a zábavné, no napriek tomu vhodné pre ľudí v rôznej fyzickej kondícii. Na toto cvičenie nie je potrebné prísť v pároch, úsmev postačí.

VINYASA FLOW YOGA


Zladenie dychu a pohybu, dynamickejšie aj pomalšie flow pre telo a ducha.
Ideálne mať už aspoň čiastočné skúsenosti s jógou.

PILATES (PD, Bojnice)

Pilates je jeden z najúčinejších cvičebných programov zameraných na správne dýchanie, držanie tela , celkové zlepšenie pohybového systému ako aj zdokonalenie koordinácie pohybov.