Pohybové programy

DETI - škola chrbta

Skupinové cvičenie pre deti, zamerané na zdravý detský chrbát. Je určené pre deti (dievčatá aj chlapci) vo veku od 9 do 15rokov (pre deti s diagnostikovanou skoliózou chrbtice, aj pre zdravé deti, ktoré sa potrebujú rozhýbať).Skolióza môže vznikať v detskom veku, najviac sa prejavuje v pubertálnom období.

Cvičenia sú zamerané na spevnenie stredu tela, ktorý je najpotrebnejší pre pevný a zdravý chrbát. Pomáhajú aj ako prevencia pred vznikom skoliózy, zároveň pravidelným cvičením vieme deťom pomôcť k správnemu držaniu tela. Cvičenie riadi a vykonáva fyzioterapeut Mgr.Martin Mrviš.


STREDA 14.30 - 15.30 (10€/ 1hodina) PRIEVIDZA
........................................  (10€/ 1hodina) TRNAVA

Chcem objednať dieťa na cvičenie ŠKOLA CHRBTA

SM SYSTÉM skupinové cvičenie

Skupinové cvičenie pre všetky vekové kategórie - cvičenie SM Systém pod dohľadom fyzioterapeuta.

Čo je SM systém: (Stabilizácia a Mobilizácia chrbtice) je jednou z najúčinnejších metód prevencie a riešenia bolestí chrbta. Táto metóda je založená na aktívnom pohybe s elastickým lanom, kde dochádza k zapájaniu šikmých brušných svalov a naťahovaniu chrbtice smerom nahor. Tým sa obnovuje chrbtový korzet, uvoľňujú sa kĺby a regeneruje sa chrbtica. Na čo sa používa: pomocou tejto metódy sa dajú korigovať poruchy medzistavcových platničiek, skoliózy, problémy po operácii chrbtice, zlepšiť funkciu vnútorných orgánov i celkovo spevniť telo.
 

Pondelok a piatok od 15.45 - 16.45hod. 10€/osoba PRIEVIDZA
...............................                                               10€/osoba TRNAVA

Chcem chodiť na skupinové cvičenie SM SYSTEM

Awakening Yoga

Awakening Yoga je moderný a fyzicky aktívny štýl jogy, ktorý vznikol len pred pár rokmi v USA. Je zostavený tak, aby do klasického cvičenia yogy zakomponoval moderné pohybové vzorce, ktoré sú funkčné a zdravé pre telo. V podstate ide o mix yogy, funkčného tréningu a movementu, takže si na hodinách Awakening yogy nájdete vyváženosť medzi flexibilitou, mobilitou, stabilitou a silou.

Chcem chodiť na awakening yogu

Fly Artist (PD)

Je cvičenie v látke (hamaku) zavesenej pod stropom. Spája prvky akrobacie, gymnastiky a moderného tanca, posilňovania s vlastnou váhou a strečing pre lepšiu ohybnosť tela. Hodina je zameraná na zlepšenie sily a flexibility tela, uvoľnenia svalov.

ŠTVRTOK  - 16.30 - 17.30 (7€/ 1hodina) PRIEVIDZA

Chcem chodiť na Fly artist

CVIČENIE V PLACHTÁCH (PD, TT, Bojnice)

AY FLY - je moderný komplexný cvičebný systém, ktorý z klasickej jógy prevzal princíp niektorých pozícií, z pilates a gymnastiky princípy cvičenia a vytvoril tak cvičenie, ktoré je vhodné pre široké spektrum cvičencov bez vekových či výkonnostných obmedzení.

REDCORD skupinové cvičenie (Bojnice)

Tréningová a liečebná metóda REDCORD Neurac. skupinové kondičné cvičenie zamerané na posilnenie vnútorných svalov tela.

PORT DE BRAS® (Prievidza)

Port De Bras® je koncept založený na tanci pre všetkých. Je to nový spôsob fyzického vyjadrenia svojej vnútornej kreativity.

AKROYOGA (Prievidza)

Je spojením akrobacie a jógy, dvoch smerov ktoré sa v minulosti často prelínali. Cvičí sa v skupinách, trojiciach, či pároch. Spoločné cvičenie nás učí vzájomnej dôvere, sile, jemnosti a harmónii. Je to cvičenie na pohľad veľmi efektné a zábavné, no napriek tomu vhodné pre ľudí v rôznej fyzickej kondícii. Na toto cvičenie nie je potrebné prísť v pároch, úsmev postačí.

SM Systém (PD, TT, Bojnice)

SM systém funguje na princípe špirálovej stabilizácie chrbtice. Posilňovanie, stabilizácia, relax, strečing a koordinácia v každom cviku. SM systém rieši problémy s chrbticou, poruchy držanie tela, bolesti v oblasti lopatiek, krku, herniu disku, skoliózou, bolesti krížov a hrudnej chrbtice.

bodyART (PD, TT)

Filozofia cvičenia vychádza z Jing &Jang princípov,zakladateľom je Robert Steinbacher. BodyART je spojením funkčného tréningu a tréningových póz s klasickými dychovými technikami v súlade s fyzickým tréningom a mentálnou relaxáciou. Zameriava sa na silu,flexibilitu a mobilitu tela.

PILATES (PD, Bojnice)

Pilates je jeden z najúčinejších cvičebných programov zameraných na správne dýchanie, držanie tela , celkové zlepšenie pohybového systému ako aj zdokonalenie koordinácie pohybov.